Komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powołał na stanowisko I zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie ds. prewencji insp. Piotra Morajkę oraz insp. Tomasza Drożdżaka na zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie ds. kryminalnych. W uroczystym przekazaniu obowiązków wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
 
- Serdecznie gratuluję nowo powołanym Panom Komendantom. Życzę sukcesów w służbie dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i Małopolski. Troska o bezpieczeństwo należy do naszych wspólnych priorytetów. Jestem przekonany, że doświadczenie, które posiadają Komendanci, będzie przyczyniało się do jeszcze większego bezpieczeństwa na ulicach Krakowa i Małopolski - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Piotr Morajko jest absolwentem  Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. Związany od początku służby z krakowską jednostką. Był m. in. naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji Kraków Wola Duchacka - Swoszowice, zastępcą komendanta Komisariatu Policji VI w Krakowie oraz zastępcą komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie. Od 1 lutego 2019 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie, a od 1 kwietnia 2019 roku powołany został na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie.
 
Zastępca komendanta wojewódzkiego Policji insp. Tomasz Drożdżak służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Na początku swojej kariery zawodowej służył jako szeregowy policjant. Następnie pełnił służbę jako dzielnicowy w Komisariacie XIII Policji w Krakowie, gdzie rozpoczął służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym, awansował do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zajmował się najtrudniejszymi sprawami jako funkcjonariusz utworzonego jako pierwsze w Polsce Archiwum X – specjalizującego się badaniem niewykrytych zbrodni sprzed lat. Od 2007 roku obejmował stanowiska kierownicze w Policji, kolejno  jako  m.in. naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, naczelnik Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, komendant powiatowy Policji w Miechowie, od 4 stycznia 2018 roku został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Krakowie.
 
Więcej: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/z-zycia-garnizonu/30543,Zmiany-na-stanowiskach-Zastepcow-Komendanta-Wojewodzkiego-Policji-w-Krakowie.html
 


20230323 Policja 20230323 Policja 20230323 Policja 20230323 Policja 20230323 Policja 20230323 Policja 20230323 Policja