Policjanci z Wydziału Sztab Policji z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odnaleźli 14-latkę, której życie i zdrowie było zagrożone. Funkcjonariusze pomogli nastolatce bezpiecznie opuścić zagrożony osuwiskami teren. Policyjna akcja ratunkowa zakończyła się szczęśliwie, a dziewczynka została przekazana najbliższym.

14 lutego br., w godzinach porannych oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie dotyczące nastolatki, będącej w kryzysie emocjonalnym, która wyszła z domu i mogła kierować się w rejon Płaszowa. We wskazany rejon niezwłocznie skierowano wzmocnione policyjne siły.

Na miejsce dotarł m.in. pluton alarmowy z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie. Policjanci rozdzielili się i rozpoczęli przeczesywanie okolicznych terenów. Jeden z patroli z Wydziału Sztab Policji sprawdzał okolice Kopca Krakusa, a napotkanym przechodniom podawał rysopis 14-latki. Jak się okazało, jedna z osób spacerujących z psem widziała w niedalekiej odległości nastolatkę, która przypominała poszukiwaną. Policjanci natychmiast pobiegli we wskazane miejsce, gdzie zauważyli młodą osobę. Nastolatka przebywała w miejscu, gdzie istniało ryzyko osunięcia terenu, a dostęp do niej był utrudniony przez gęste trawy i śliskie błoto. Nie zważając na to, policjant podszedł możliwie jak najbliżej do roztrzęsionej dziewczynki, jednocześnie cały czas rozmawiajac z nią i uspokajając. Następnie złapał ją za rękę i pomógł szybko opuścić miejsce, w którym się znajdowała, a gdzie groziło jej niebezpieczeństwo. W dalszej części akcji ratunkowej funkcjonariusze asekurowali 14-latkę w drodze do radiowozu. Kiedy bezpiecznie przeprowadzili ją przez trudny teren przekazali czekającej na nią rodzinie oraz załodze pogotowia ratunkowego.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów z Wydziału Sztab Policji 14-latka mogła bezpiecznie wrócić do najbliższych.