Ferie dla dzieci z Małopolski dobiegają już końca, jednak aura wciąż sprzyja zabawom na śniegu. O tym, że nawet podczas śnieżnego szaleństwa należy zachować ostrożność, opowiadali dzieciom policjanci podczas spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury.

7 lutego br. w ramach działań „Bezpieczne ferie 2023”, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili dzieci spędzające wolny czas w ramach półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka na os. Kalinowym.

Podczas zajęć policjanci przedstawili najważniejsze zasady, które warto stosować, aby być bezpiecznym podczas zimowych zabaw na śniegu i lodowisku. Policjanci przestrzegali jednocześnie przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, które mogą stanowić ogromne zagrożenie. Dzieci uzyskały też wiele przydatnych porad dotyczących bezpiecznego spędzania czasu w domu i na podwórku.

W związku z obchodzonym 7 lutego br. Dniem Bezpiecznego Internetu, funkcjonariusze omówili z dziećmi reguły obowiązujące podczas surfowania w sieci, tak aby nie paść ofiarą osób, które nie zawsze mają dobre intencje. Funkcjonariusze przypominali też, że nie wolno nikogo obrażać i ośmieszać wpisami w mediach społecznościowych. W starszej z grup dzieci rozwiązywały test z wiedzy o internecie. Ci, którzy rozwiązali go bezbłędnie, otrzymali nagrody przygotowane przez policjantów, natomiast wszystkie dzieci uczestniczące w półkolonii otrzymały pluszowe maskotki.

Mundurowi zachęcali dzieci do udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Śnieżny Dekalog”. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie https://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku/konkurs/28400,Konkurs-plastyczno-filmowy-SNIEZNY-DEKALOG.html

W półkolonii uczestniczyła dziewczynka, która zachęcona przez krakowskich policjantów, wzięła udział w letniej edycji konkursu „Artystyczny PrzeWODNIK” i za stworzony spot filmowy, otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę.

Mamy nadzieję, że i tym razem dzieci wykażą się kreatywnością, a ich prace zostaną docenione przez jury konkursowe.