Krew to życiodajny płyn. Warto i należy dzielić się nią z potrzebującymi. Doskonale wiedzą o tym krwiodawcy z Drwini, którzy słyną z niezwykłej hojności. Dziś w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbyła się Gala Honorowego Krwiodawstwa PCK, w której wziął udział II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Podczas spotkania podsumowano i zaprezentowano wyniki pracy i osiągnięć zwolenników oddawania krwi. Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień tym, którzy angażują się w popularyzację akcji krwiodawstwa.

Wicewojewoda Mateusz Małodziński wręczył przyznane za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyże Zasługi: 1 Brązowy i 1 Srebrny. Dwie osoby odebrały nadane przez Ministra Zdrowia odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

– Krew to taki surowiec, którego nigdy dość. Dlatego tak ważne jest, aby przypominać ludziom o jej nieocenionej wartości i potrzebie. Gratuluję wszystkim wyróżnionym dzisiaj osobom i dziękuję za Państwa nieustające zaangażowanie w popularyzowanie idei krwiodawstwa wśród społeczeństwa – mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.Zdjęcia: Paweł Klasa

Gala Krwiodawstwa PCK Gala Krwiodawstwa PCK Gala Krwiodawstwa PCK Gala Krwiodawstwa PCK Gala Krwiodawstwa PCK Gala Krwiodawstwa PCK Gala Krwiodawstwa PCK Gala Krwiodawstwa PCK