Krakowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za kradzież przesyłek, w których znajdowały się nowoczesne telefony komórkowe. Wartość strat wyceniono na ponad 5 tysięcy złotych. Rabusiom grozi kara do 5 lat więzienia.

Na początku stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie odebrali zgłoszenie od jednej z firm kurierskich o kradzieży dwóch paczek, w których znajdowały się telefony komórkowe. Wartość strat wyceniona została przez właścicieli na 5240 złotych

Kryminalni szybko ustalili, że w kradzież zamieszani mogą być dwaj mężczyźni zajmujący się przeładunkiem paczek w sortowni. W związku z tym, 12 stycznia br. udali się oni do jednego z mieszkań na krakowskim os. Złocień, zamieszkiwanego przez 36-latka będącego w ich zainteresowaniu. Policjanci przeszukali mieszkanie, w którym odnaleźli jeden ze skradzionych telefonów. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony sprzęt, natomiast 36-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Jeszcze tego samego dnia, kryminalni w jednym z mieszkań w Nowej Hucie zatrzymali drugiego ze sprawców, 20-letniego mężczyznę. Obaj zatrzymani przyznali, że w trakcie załadunku pojazdu przewożącego paczki między sortowniami ukradli dwie paczki, w których wiedzieli, że znajdują się telefony komórkowe. Policjanci odzyskali również drugi telefon, który mężczyźni zdążyli już sprzedać. Śledczy dotarli do nabywcy, który dobrowolnie zwrócił zakupiony sprzęt, nie wiedząc, że pochodził on z kradzieży. Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.