Jak wybrać klej do rzęs?

Klej do rzęs pozwala bezpiecznie zaczepić sztuczne rzęsy na naturalnych. Na rynku istnieje wiele rodzajów tej substancji, jednak często konsumenci nie wiedzą czym się kierować w selekcji najlepszej. Jak wybrać klej do rzęs?

Dobry klej do rzęs – czyli jaki?

Klej do rzęs przede wszystkim powinien zawierać substancje, które nie przyczynią się do reakcji alergicznych, zaczerwienień, a także innych niepożądanych efektów, jakie mogą wystąpić na oku lub powiece. Dobry klej do rzęs charakteryzuje się trwałością oraz tym, że nie odkleja się aż do momentu wieczornego demakijażu. Jego struktura powinna być elastyczna, dzięki czemu nie będzie sprawiał dyskomfortu. Plastyczna emulsja zapobiegnie tworzeniu się zbitej i twardej grudy z kleju. Niskiej jakości kleje stosowane do sztucznych rzęs często powodują, że niektóre fragmenty sztywnego włosa na brzegu powieki odpadają i wpływają negatywnie na wygląd całego makijażu.

Klej do rzęs – czarny czy przezroczysty?

Obecnie w sklepach internetowych oraz stacjonarnych można znaleźć kleje przezroczyste, a także czarne. W zależności od tego, jaki poziom umiejętności posiada osoba, która aplikuje preparat, takiego rodzaju klej powinna wybrać. Klej przezroczysty czy inaczej transparentny jest często stosowany przez osoby, które zaczynają swoją przygodę z doklejanymi rzęsami. Jest chętniej wybierany przez amatorki makijażu, ponieważ nawet po złej aplikacji substancji lepiącej, błędy są praktycznie niedostrzegalne. W przypadku czarnego kleju do rzęs wymagana jest większa wiedza, ponieważ niewłaściwe nałożenie koloryzowanego roztworu na powieki może wręcz oszpecić jej użytkowniczkę. Natomiast poprawne nałożenie czarnego kleju pięknie połączy się z resztą rzęs i powiększy oko.

Jak samodzielnie dokleić rzęsy?

Należy pamiętać, że sztuczne rzęsy powinno się doklejać, dopiero gdy makijaż oczu jest skończony. Doklejanie rzęs dzieli się na poszczególne etapy:

  1. Przyłożenie rzęs do oka bez substancji lepiącej – dzięki temu można zobaczyć czy efekt po doklejeniu będzie zadowalający.
  1. Wyciągniecie aplikatora z pojemniczka – na tym etapie nie należy od razu aplikować kleju, a odczekać chwilę, aby substancja odpowiednio się związała.
  1. Aplikowanie kleju – to etap, w którym ilość kleju powinna być ograniczona do minimum, tak aby nie tworzyć twardej kopuły z substancji lepiącej.
  1. Doklejenie rzęs – to ostatni etap, do którego jest potrzebna pęseta. Szczypce kosmetyczne pozwolą na idealne i równomierne rozłożenie sztucznych rzęs na naturalnej linii włosów. Po doklejeniu rzęs należy je lekko docisnąć dla jak najlepszego efektu.