Fajne zeszyty do szkoły - top5 najciekawszych propozycji

Zeszyty od zawsze znajdowały się na szczycie listy ze szkolną wyprawką. Wiele osób pozostawia ich zakup na ostatnią chwilę, co nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zanim jeszcze podejmiemy decyzję, warto wybrać komplet zeszytów odpowiednich do wymagań w danej klasie. Notesy dla pierwszoklasistów w szkole podstawowej będą znacząco różniły się od tych dla maturzystów. Na jakie propozycje postawić? Podpowiadamy.

Jak wybrać zeszyty do szkoły dla pierwszoklasistów?

Wybranie pierwszych zeszytów to spore wyzwanie dla świeżo upieczonych uczniów i ich rodziców. Na szczęście rodzice pierwszoklasistów zazwyczaj otrzymują listę przyborów do szkolnej wyprawki, na której znajdują się odpowiednie zeszyty. Do 1 klasy zazwyczaj wybiera się notesy jak najcieńsze, aby zajmowały jak najmniej miejsca oraz nie obciążały zbytnio tornistra. Zaleca się zatem używanie zeszytów 16-kartkowych. Motywy z bajek będą miały duże powodzenie, gdyż pierwszoklasiści są jeszcze na tym etapie rozwoju.

Szczególnie ważne są zeszyty w trzy linie, znane też jako podwójna linia, które ułatwiają dzieciom stawianie pierwszych liter i naukę pisania. Pomagają wyrabiać ładny charakter pisma. Szczególnie polecane są zeszyty w 3 linie dwukolorowe, w których dolne linie są czerwone, a górna niebieska. Taki zeszyt przyzwyczaja dziecko do zachowania odstępów między wierszami i ułatwia stawianie kształtnych liter. Coraz częściej zdarza się tak, że nauczyciele wymagają, żeby zeszyty do nauki pisania w trzy linie były w formacie A4 ze względu na więcej miejsca w jednej linii.

Zeszyty do szkoły średniej - czym kierować się przy ich wyborze?

Nauka w szkole średniej to zupełnie co innego niż w szkole podstawowej. Uczniowie to praktycznie dorośli młodzi ludzie, którzy mają swoje nawyki i przyzwyczajenia. Niektórzy notują każde słowo nauczyciela, kiedy inni zapisują tylko najważniejsze informacje. Część młodzieży używa jednego zeszytu do kilku przedmiotów. Większą popularnością cieszą się bruliony, czyli zeszyty w twardej oprawie, grube zeszyty 96 kartkowe oraz zeszyty w formacie A4.

Do języka polskiego warto wybrać zeszyt w linie, który będzie miał minimum 60 kartek. Podobna liczba stron przyda się przy uzupełnianiu notesu do matematyki - tutaj jednak potrzebujemy zeszytu w kratkę, aby z łatwością można było rysować bardziej skomplikowane wykresy. Pozostałe przedmioty są kwestią indywidualną. Jedni wolą zapisywać angielskie słówka w zeszytach w kratkę, a inni rozrysowywać drzewa genealogiczne w gładkim notesie do historii.