Policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie zatrzymali 65-latka, który rozbił szyby w lokalu gastronomicznym, uszkodził zaparkowany pojazd oraz przy pomocy dwóch noży i klucza nastawnego groził pracownikom punktu gastronomicznego. Ponadto awanturujący się mężczyzna dopuścił się czynnej napaści na policjantów, którzy przyjechali na miejsce. 65-latek obrażał i groził mundurowym a także wymachiwał w ich kierunku nożami.

18 czerwca br. policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące 65-latka, który wszczął awanturę domową w mieszkaniu na terenie Prądnika Czerwonego. Następnie wzburzony mężczyzna miał opuścić miejsce zamieszkania, wyjść na ulicę gdzie rozbił szyby, lusterko i tylne światła w pojeździe zaparkowanym przy pobliskim lokalu gastronomicznym po czym wszedł środka lokalu, gdzie obrażał i groził nożem pracującym tam dwóm mężczyznom. Ponadto 65-latek rozbił witrynę i przeszklone drzwi w budynku. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjny patrol z Komisariatu Policji III w Krakowie. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres awanturnik swoją agresje skierował w ich stronę. Mężczyzna przy użyciu dwóch noży oraz klucza nastawnego atakował policjantów, obrażał ich i znieważał. Mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego aby obezwładnić 65-latka.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazał, że był nietrzeźwy, miał prawie 1,3 promila alkoholu we krwi. 65-latek swoim agresywnym zachowaniem spowodował straty w wysokości około 20 tys. złotych.

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Wschód i zastosował wobec 65-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Mieszkaniec Krakowa odpowie za czynną napaść na policjantów, za zniszczenie mienie oraz za groźby karalne. Za powyższe przewinienia 65-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.