MUW Kraków: Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2022 za nami

1 min czytania

Dla zimowej stolicy Polski to zawsze szczególne wydarzenie. Na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi czekają mieszkańcy i turyści.

_ Kolejny Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem już za nami. 6. miejsce Polaków w konkursie drużynowym, jak i wyniki skoczków w konkursach indywidualnych pozostawiają pewien niedosyt. Niemniej jak co roku emocje były ogromne. To było wielkie święto sportu, ale też spore wyzwanie organizacyjne i duże zadanie dla służb. Dziękuję wszystkim, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników_ mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który wręczył puchary zwycięzcom zawodów.

Zawodnikom kibicowali również minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, wiceministrowie Anna Krupka i Andrzej Gut-Mostowy, parlamentarzyści, a także konsul generalny Węgier Tibor Gerencsér.

Autor: krystian