W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązań Komunikacyjnych w Małopolsce. Spotkaniu przewodniczył poseł Arkadiusz Mularczyk. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

Tematem posiedzenia było przedstawienie i omówienie koncepcji rozwoju transportu kolejowego i wyzwań, jakie stoją przed województwem małopolskim w związku z końcowa fazą remontów linii kolejowych w regionie. Po posiedzeniu odbył się briefing prasowy.

– Planowane są wielkie inwestycje kolejowe w naszym rejonie. Mamy sporo pomysłów, jak usprawnić transport. W imieniu wszystkich parlamentarzystów z Małopolski deklaruję, że robimy wszystko, by połączenia transportowe, w szczególności kolejowe, były jak najwygodniejsze dla mieszkańców naszego regionu – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk.

– Efekt synergii i dobra współpraca Wojewody Małopolskiego z parlamentarzystami i marszałkiem województwa małopolskiego gwarantuje, że Małopolska szybko i dynamicznie się rozwija. Wiele ważnych inwestycji na liniach kolejowych zostało już uruchomionych, ale nie zwalniamy i chcemy zrealizować kolejne inwestycje – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Aby transport stawał się szybszy, bardziej komfortowy i, przede wszystkim, bezpieczniejszy konieczny jest rozwój kolei. To nie tylko poprawa jakości życia mieszkańców, poprawa komfortu przejazdu i skrócenie czasu jego trwania; to również ważny impuls dla rozwoju naszego województwa. Bez sprawnej komunikacji trudno mówić o inwestycjach na terenie całego regionu – zaznacza I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

– Małopolska rozwija się. Chcemy doprowadzić do tego, że pasażer podróżujący koleją nie będzie rozróżniał, która spółką jedzie – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

– Pozyskanie środków i skuteczna realizacja zapewni nam ok. 50 nowych pojazdów w Małopolsce. Jesteśmy gotowi i staniemy na wysokości zdania – mówi prezes zarządu POLREGIO Artur Martyniuk. 

20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego 20211011 spotkanie zespołu parlamentarnego