Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita gościł dziś Państwa Marzenę i Janusza Zalarskich z Nowej Wsi Szlacheckiej, właścicieli zakładu przetwórstwa mięsnego „Płatek”. Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji za zajęcie I miejsca w kategorii rodzinnej w ramach XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.
 
– Cieszę się, że w rodzinnym konkursie „Przepis na Sukces” to Małopolanie, producenci zdrowych wędlin tradycyjnych osiągnęli niebywały sukces. Życzę dalszych sukcesów tej rodzinnej i sprawdzonej firmie. Mam nadzieję, że marka polskich, tradycyjnych wyrobów będzie się umacniała. Gratuluję w imieniu własnym i wszystkich Małopolan – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Ideą konkursu jest promowanie różnorodnych form przedsiębiorczości, realizowanych przez przedsiębiorców, samorządy, jak i organizacje pozarządowe przyczyniające się do wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich. Tegoroczna edycja została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
 
Przetwórstwo mięsne „Płatek” z Nowej Wsi Szlacheckiej zostało docenione za uruchomienie produkcji z wykorzystaniem nowo powstałej infrastruktury z budynkiem produkcyjnym, wyposażonej w nowoczesne maszyny masarskie.

20201119 Sposób na Sukces 20201119 Sposób na Sukces 20201119 Sposób na Sukces