Dziś w Krakowie, z udziałem wojewody małopolskiego Łukasza Kmity i prezesa PFR Portal PPK Roberta Zapotocznego, odbyła się konferencja wieńcząca cykl spotkań dla firm, poświęconych Pracowniczym Planom Kapitałowym. Konferencje, organizowane we współpracy z wojewodami, miały pomóc przedsiębiorcom we wdrożeniu kolejnej fazy PPK.

– Dziękuję przedstawicielom PFR Portal PPK za zorganizowanie konferencji poświęconej Pracowniczym Planom Kapitałowym. Dzięki takim spotkaniom możemy jeszcze lepiej poznać system PPK i korzyści z niego wypływjące. Profitów jest wiele. Wskazać można chociażby zwiększenie bezpieczeństwa finansowego Polaków, ożywienie rynku pracy, podniesienie motywacji pracowników do pomnażania prywatnych oszczędności, co w konsekwencji prowadzi również do rozwoju polskiej gospodarki – mówił wojewoda Łukasz Kmita.


Udział w spotkaniu był okazją do poznania programu PPK i nawiązania bezpośrednich relacji z Ekspertami PPK. To pomoc dla pracodawców w uporządkowaniu wiedzy o PPK, a tym samym w szybkim wdrożeniu programu w firmach. Dodatkowo w konferencji brali udział pracodawcy, którzy wprowadzenie PPK mają już za sobą, dzieląc się z uczestnikami swoimi doświadczeniami z wdrożenia programu.

Program konferencji obejmował zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne dotyczące wprowadzenia PPK w firmach. W trakcie spotkania eksperci opowiedzieli:
• co to jest PPK?
• skąd pomysł na PPK?
• dla kogo jest PPK?
• jak i kiedy wdrożyć PPK?
• jakie są korzyści dla pracodawcy z PPK?
• gdzie można znaleźć eksperta PPK?

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 konferencja była prowadzona z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zasad bezpieczeństwa, wynikających z wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących organizowania spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii.

DSC_5590DSC_5632DSC_5556