Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

12 czerwca br. krakowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie elewacji Sukiennic oraz zabytkowej kamienicy w Śródmieściu. Mężczyzna w nocy 9/10 czerwca naniósł przy pomocy sprayu napisy na ich elewacje. 82-latek przyznał się do winy, grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie pracowali nad sprawą uszkodzenia dwóch zabytkowych budynków. W nocy z 9 na 10 czerwca br. na elewację tych budynków usytuowanych w centrum miasta, ktoś naniósł bowiem napisy o politycznej treści. Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady, przejrzeli zapisy z kamer monitoringu i wytypowali osobę, mogącą stać za zniszczeniami. W piątek, 12 czerwca br. funkcjonariusze zatrzymali na krakowskim Kazimierzu 82-latka, podejrzewanego o zniszczenie mienia. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu Policji z siedzibą przy ul. Szerokiej, gdzie podejrzany przyznał się do naniesienia napisów na elewacje zabytkowych budynków.

Wobec 82-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna odpowie za niszczenie zabytku, za co Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami przewiduje karę do 8 lat więzienia.