Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

19 maja br. kryminalni z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 31-letniego mieszkańca Azorów podejrzanego o kradzieże rowerów. Mężczyzna na przełomie kwietnia i maja br., zabrał w rejonie Kazimierza i Grzegórzek, dwa jednoślady.

Na przełomie kwietnia i maja do Komisariatu Policji II w Krakowie zgłosiły się dwie osoby, które złożyły zawiadomienia o kradzieży ich rowerów. Pierwszy z jednośladów zniknął pod koniec kwietnia, ze stojaka zamontowanego przed kamienicami w rejonie Kazimierza. Wartość pojazdu właściciel wycenił na 670 zł. Drugi z rowerów, wart 1000 zł, został skradziony na początku maja w rejonie Grzegórzek.

Policjanci przystąpili do ustalania, kto stoi za tym przestępstwem. Funkcjonariusze korzystali m.in. z zapisów z kamer monitoringu. 18 maja br. kryminalni wytypowali 31-letniego mieszkańca Krakowa, który ich zdaniem mógł stać za „zniknięciem” rowerów. Dzień później mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Azorów. Złodziej przyznał się do zarzucanych czynów, tłumaczył, że jednoślady kradł poprzez przecięcie linki zabezpieczającej, a następnie chciał je sprzedać w lombardzie. Ostatecznie nie udało mu się tego zrobić, dlatego porzucił je w przypadkowym miejscu.

31-latek odpowie za kradzież, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, wymiar zasądzonej dla niego kary może być wyższy.