Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Już dziś, w czwartek 21 maja o godz. 20.00, rozpoczyna się 18. edycja festiwalu Miesiąc Fotografii. Z oczywistych względów będzie to festiwal inny od wszystkich poprzednich, ale ciągle poszukujący, aktualny, komentujący najbardziej palące problemy współczesnego świata.

Rusza Miesiąc Fotografii
Fot. materiały prasowe

Festiwal rozpocznie się panelem „Fotografia w obliczu katastrofy. Dokument i bunt” z udziałem członków rady programowej, reprezentacji kuratorów i artystów zaproszonych do współtworzenia tegorocznego festiwalu.

Program festiwalu podzielony jest na dwa bloki:

Pierwsze dni i tygodnie festiwalu wypełnią wydarzenia w trybie online: panele, prezentacje, eseje wizualne i podkasty. Szczegółowy rozkład na najbliższy tydzień znajduje na profilu festiwalu w mediach społecznościowych oraz na stronie www.photomonth.com, a pełna lista wydarzeń będzie stale aktualizowana, dlatego warto sprawdzać ją na bieżąco.

Drugi blok to wystawy, które będą otwierane sukcesywnie od drugiej połowy czerwca do końca lipca, w zależności od wytycznych służb sanitarnych. Obok tradycyjnych wystaw nie zabraknie miejsca na eksperymenty formalne: wystawy w formie książek lub cyklu interwencji artystycznych. Więcej o wystawach na stronie festiwalu: www.photomonth.com.

Miesiąc Fotografii w Krakowie finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Krakowa oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.