Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Krakowskie Forum Kultury, a właściwie obecnie Krakowskie Forum Kultury Domowej, przygotowało dla swoich odbiorców wiele atrakcji w przestrzeni on-line na czas, w którym musimy wszyscy pozostać w domach i nie możemy fizycznie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych. Oto szczegóły akcji #zostanwdomuzkfk.

Zostań w domu z KFK
Fot. Krakowskie Forum Kultury

Codziennie o godz. 12.00 na facebookowym profilu KFK pojawi się post z ciekawostkami, nawiązujący tematycznie do stałych aktywności Krakowskiego Forum Kultury, czyli najpopularniejszych warsztatów dla dzieci, takich jak „Kreatywna plastyka” czy „Rodzinne muzykowanie”, a także najciekawszych cyklów np. „Spacerów nie tylko historycznych”, „Kino Latino” czy też „Literatury na Forum”.

Dodatkowo Krakowskie Forum Kultury przygotowało niespodziankę. Gabriela Dec, która
na co dzień prowadzi warsztaty muzyczne, zaprezentuje nowy projekt „Rodzinne muzykowanie na ekranie”, czyli zabawy muzyczne on-line, w których można uczestniczyć wraz z dziećmi w domu. Premiera w każdy poniedziałek na profilu KFK na Facebooku.

Wtorki to czas ekranowych premier KFK-owych „klasyków”.  W ramach #kfknaekranie zobaczyć będzie można nagrania i reportaże z wyjątkowych, minionych już projektów Krakowskiego Forum Kultury. Spektakl baletowy dla dzieci „Brzydkie kaczątko” jest już dostępny na profilu, a przed nami takie premiery, jak musical „Hanka”, koncert muzyki Stanisława Radwana oraz reportaż z koncertu Stanisława Radwana w grudniu 2018 roku, czy też reportaż z jubileuszowych X Krakowskich Miniatur Teatralnych.

KFK nie zapomina także o dorosłych odbiorcach – dla nich przygotowało historię muzyki on-line w pigułce. W każdą środę na profilu FB KFK będzie można przejść przez muzyczne dekady, poznać ciekawostki ze świata muzyki, a także posłuchać najpopularniejszych utworów danego okresu.

To jednak nie koniec atrakcji. Regularnie na profilu Krakowskiego Forum Kultury na Facebooku pojawiać się będą aktywności – dla najmłodszych i tych troszkę starszych – labirynty, łamigłówki i odstresowujące kolorowanki! Będą także quizy, podróżnicze inspiracje i wyzwania kreatywne oraz wiele innych ciekawostek.