System Informacji Miejskiej, potocznie nazywany SIM-em, ma za zadanie ujednolicić pod kątem wizualnym i konstrukcyjnym nośniki informacyjne na terenie Krakowa. Pierwsze tablice z nazwami ulic, tablice kierunkowe dla ruchu pieszego i kołowego czy tzw. „totemy” informacyjne staną jeszcze w tym roku w okolicach DH Jubilat.

Pierwsze tablice Systemu Informacji Miejskiej w tym roku
Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Od kwietnia 2019 r. w Zarządzie Transportu Publicznego trwają prace nad wdrożeniem, nadzorem nad SIM, a także opracowywanie i akceptacja projektów graficznych SIM.

Obecnie jednostka jest w trakcie ostatniego etapu procesu projektowego, polegającego na uzupełnieniu manuala graficznego i dokumentacji złożeniowej. Po jego zakończeniu na ten rok planowane jest przeprowadzenie w okolicach DH Jubilat etapu pilotażowego, w ramach którego przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.