Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Muzeum Nowej Huty zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Kamera na nowohucian”. Tematem najbliższego spotkania, które odbędzie się we wtorek, 14 stycznia, będzie moda. Początek o godz. 17.00 w siedzibie muzeum na os. Centrum E 1.

Modna Nowa Huta
Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe

Nowohucianki w okresie PRL-u chciały być modne, co w szarej rzeczywistości problemów z zaopatrzeniem nie było łatwe. Dlatego też musiały wykazać się kreatywnością, pomysłowością i przedsiębiorczością. Inspiracje czerpały z trudem zdobywanych zachodnich magazynów o modzie, ale i z polskich czasopism im dedykowanych. Dzisiaj wielu z nich również nie brakuje kreatywności i pomysłów na to, aby prezentować się oryginalnie.

Kolejne spotkanie z cyklu „Kamera na nowohucian” dedykowane będzie dwóm paniom, które wyznaczają nowohuckie trendy. Małgorzata Piątkiewicz-Szczechla reprezentuje projekt „Vogue Nowa Huta” – grupę aktywnych seniorek, które nie tylko występują na pokazach i prezentują trendy modowe, ale też same je kreują. Z kolei Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz jest autorką projektu „Turbo torby”, który łączy w sobie ekologię, gdyż torby wykonywane są z materiałów pochodzących z recyklingu, oraz pasję, gdyż powstały w wyniku współpracy znajomych i sąsiadów. Obecnie są jednym z wyróżników dzielnicy.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Chłosta-Sikorska.