Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

13 maja do Komisariatu Policji VI w Krakowie wpłynęło zawiadomienie pracownika firmy budowlanej, że na placu budowy w Podgórzu Duchackim włamano się do kontenera, z którego skradzione zostały elektronarzędzia. Tego samego dnia na portalu internetowym pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży jednego z urządzeń. Pomimo usuniętej tabliczki znamionowej rozpoznał je inżynier budowy, ponieważ posiadało charakterystyczne cechy, które nie budziły wątpliwości, że jest to własność firmy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili ogłoszeniodawcę i zatrzymali go w jego domu. Złodziejem okazał się 38-letni mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości.

Przewieziony do komisariatu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem (art. 279 kk), a także zarzut usunięcia znaku identyfikacyjnego (art. 306 kk), do czego się przyznał. Za popełnione przestępstwa grodzi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 38-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Dzięki szybkiemu działaniu, kryminalnym udało się odzyskać skradziony sprzęt o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych.