Czerwiec pełen spotkań i warsztatów z ambasadorami rewitalizacji Krakowa

W czerwcu Kraków tętni życiem dzięki inicjatywom ambasadorów rewitalizacji. Mieszkańcy Grzegórzek-Wesołej i starej” Nowej Huty mają okazję uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach, które nie tylko integrują, ale i inspirują do aktywnego kształtowania przestrzeni miejskiej.
- Grzegórzki-Wesoła zapraszają na spotkania i piknik pełen atrakcji
- Nowa Huta stawia na edukację i dialog o przyszłości miasta
Grzegórzki-Wesoła zapraszają na spotkania i piknik pełen atrakcji
Czerwiec to idealny moment, by wyjść z domu i poznać bliżej swoją dzielnicę. Fundacja Małopolska Izba Samorządowa, pełniąca rolę ambasadora rewitalizacji na podobszarze GrzegórzkiWesoła, przygotowała dla mieszkańców dwa ważne wydarzenia.
Już 12 czerwca w godzinach 17.0019.00 na placu przy al. Daszyńskiego (na wysokości filii nr 9 Biblioteki Kraków) odbędzie się spotkanie pod hasłem Poznajmy się i nasze wspólne sprawy”. To doskonała okazja, aby wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi zmian zachodzących w okolicy oraz zaktualizować diagnozę Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa. Wstęp jest bezpłatny, a atmosfera sprzyja nawiązywaniu sąsiedzkich relacji.
Na zakończenie miesiąca, 29 czerwca od godziny 12.00 do 18.00 , Łąka na Wesołej przy ul. Kopernika 19a stanie się miejscem artystycznego pikniku w ramach Dni Grzegórzek 2025. Wśród atrakcji znajdą się kreatywne warsztaty tworzenie miejsca marzeń z fragmentów zdjęć dzielnicy, puzzle oraz wykreślanka z nagrodami. Nie zabraknie też sąsiedzkiego bruncha oraz aromatycznej kawy i słodkości serwowanych w namiocie ambasadora rewitalizacji.
Nowa Huta stawia na edukację i dialog o przyszłości miasta
Fundacja Faktor Kultura, działająca jako ambasador rewitalizacji starej” Nowej Huty, zaprasza mieszkańców do udziału w dwóch ciekawych inicjatywach.
17 czerwca o godzinie 18.00 w Cafe NOWA Księgarnia na osiedlu Zgody 7 odbędzie się spotkanie z architektem i historykiem literatury Grzegorzem Piątkiem w ramach cyklu Miasto życzliwe”. To wyjątkowa okazja, by posłuchać o roli mieszkańców w tworzeniu przyjaznej przestrzeni miejskiej oraz porozmawiać o wyzwaniach i potencjale Nowej Huty wraz z ekspertami z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.
Od 18 do 26 czerwca Fundacja organizuje także warsztaty społeczno-ekologiczne skierowane do nowohuckich szkół podstawowych i przedszkoli. Podczas interaktywnych zajęć dzieci będą miały szansę rozwijać świadomość ekologiczną poprzez działania artystyczne i sensoryczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów. To ważny krok w budowaniu odpowiedzialności za otoczenie już od najmłodszych lat.
Zarówno spotkania, jak i warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych udział jest bezpłatny.
Opierając się na: UM Kraków
Autor: krystian