Pomaganie buduje 48h druga edycja akcji dla dzieci po powodzi w Krakowie

2 min czytania
Pomaganie buduje 48h druga edycja akcji dla dzieci po powodzi w Krakowie

W Krakowie znów rusza wyjątkowa akcja charytatywna, która łączy sport, kulturę i serca mieszkańców. Przez 48 godzin na placu Szczepańskim będą kręcone kilometry na rowerach stacjonarnych, a każdy obrót pomoże dzieciom dotkniętym powodzią. To nie tylko wyzwanie fizyczne, ale przede wszystkim ogromna dawka solidarności i wsparcia dla najmłodszych, którzy stracili poczucie bezpieczeństwa.

  • Akcja Pomaganie buduje w Krakowie na placu Szczepańskim
  • Wydarzenia towarzyszące w Krakowie z myślą o najmłodszych

Akcja Pomaganie buduje w Krakowie na placu Szczepańskim

Już w dniach 30 i 31 maja Kraków stanie się miejscem niezwykłego wydarzenia drugiej edycji akcji Pomaganie buduje. 48h”. Przez dwa dni na placu Szczepańskim uczestnicy będą rywalizować i wspierać potrzebujących, pedałując na rowerach stacjonarnych. Wśród nich znajdą się przedstawiciele branży budowlanej, dziennikarze RMF FM, aktorzy, sportowcy oraz influencerzy. Każdy mieszkaniec miasta może dołączyć do tego ruchu wystarczy pojawić się na miejscu i wsiąść na rower.

To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu zebranie środków dla dzieci z terenów dotkniętych wrześniową powodzią. Organizatorzy chcą nie tylko pomóc materialnie, ale także zapewnić kompleksową opiekę psychologiczną najmłodszym, którzy w jednej chwili utracili beztroskę i poczucie bezpieczeństwa.

Wydarzenia towarzyszące w Krakowie z myślą o najmłodszych

Pomaganie buduje. 48h” to nie tylko rowerowe wyzwanie. W programie przewidziano szereg atrakcji i spotkań, które dodatkowo zintegrują uczestników i podniosą rangę akcji. Wśród nich znajdzie się konferencja pod hasłem Architektura życia: budujemy siebie, budujemy jutro”, II Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym oraz charytatywny turniej golfowy.

Wieczorem zaplanowano uroczystą kolację połączoną z aukcją charytatywną, podczas której będzie można wesprzeć fundację nie tylko poprzez aktywność fizyczną, ale także licytacje unikalnych przedmiotów.

Marzena Maj, prezes Fundacji Rodziny Maj i inicjatorka akcji, podkreśla wagę pomocy:

Byłam wstrząśnięta skalą dramatu tych ludzi. Pomagaliśmy im, kiedy działa się ta tragedia i pamiętamy o nich teraz, kiedy woda opadła i zostawiła ogromne rany i traumy w sercu.”

Dochód z całego wydarzenia zostanie przeznaczony na organizację obchodów Dnia Dziecka oraz wsparcie psychologiczne dla dzieci z powodzianych regionów. W ubiegłym roku fundacja zebrała aż 2,25 mln złotych wynik imponujący i dający nadzieję na jeszcze większe efekty w tym roku.

Zgłoszenia do udziału są możliwe przez stronę internetową organizatora. To doskonała okazja dla każdego krakowianina, by aktywnie zaangażować się w pomoc i pokazać siłę wspólnoty.

Na podstawie: UM Kraków

Autor: krystian