Wicemarszałek W. Kozłowski spotkał się z delegacją z Mongolii w regionie

2 min czytania
Wicemarszałek W. Kozłowski spotkał się z delegacją z Mongolii w regionie

Małopolska otwiera się na Mongolię. Wicemarszałek Witold Kozłowski spotkał się z delegacją z Arkhangai, aby omówić przyszłość współpracy w kluczowych obszarach!

  • Mongolskie inspiracje w Małopolsce. Co przyniesie ta współpraca?
  • Delegacja z Arkhangai w Krakowie. Kto uczestniczył w spotkaniu?
  • Arkhangai serce Mongolii pełne przyrody i tradycji

Mongolskie inspiracje w Małopolsce. Co przyniesie ta współpraca?

6 lutego wicemarszałek Witold Kozłowski miał zaszczyt gościć w swoim gabinecie przedstawicieli mongolskiej Prowincji Arkhangai. Spotkanie to miało na celu zainicjowanie współpracy między Małopolską a tym górzystym regionem Mongolii, koncentrując się na takich dziedzinach jak ochrona środowiska, przemysł oraz turystyka.

W trakcie rozmów poruszono również kwestie recyklingu odpadów, zarządzania przestrzenią miejską oraz przetwórstwa produktów zwierzęcych. To ambitne plany, które mogą przynieść korzyści obu stronom.

Delegacja z Arkhangai w Krakowie. Kto uczestniczył w spotkaniu?

W spotkaniu wzięli udział kluczowi przedstawiciele mongolskiej delegacji: B. Tserennadmid, Wojewoda Prowincji Arkhangai, E. Bathuyag, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miast miasta Tsetserleg, Urtnasan Tsakhiur, Konsul Honorowa Mongolii oraz Munkhtsolmon Jadamba, Dyrektor Centrum Kultury Mongolii przy Konsulacie Mongolii w Krakowie.

Spotkanie z delegacją z Mongolii było niezwykle inspirujące. W trakcie dyskusji mieliśmy przyjemność zgłębić bogactwo naszych kultur i tradycji” podkreślił wicemarszałek Kozłowski. Wyrazili oni gotowość do wsparcia organizacji Festiwalu Kultury Mongolskiej w Małopolsce, co mogłoby stać się doskonałą okazją do pogłębiania relacji kulturalnych.

Arkhangai serce Mongolii pełne przyrody i tradycji

Prowincja Arkhangai, położona w centralnej części Mongolii, jest znana ze swojej malowniczej przyrody oraz bogatej kultury. Gospodarka tego regionu opiera się głównie na rolnictwie i hodowli zwierząt, a także na turystyce, która przyciąga miłośników natury i dzikiej fauny.

Mongolia jako kraj o niskiej gęstości zaludnienia (około 3,3 miliona mieszkańców) oferuje unikalne doświadczenia związane z koczowniczym stylem życia jej obywateli. Mieszkańcy żyją głównie w jurtach i zajmują się hodowlą zwierząt, co stanowi istotny element ich kultury.

Warto zauważyć, że stosunki dyplomatyczne między Polską a Mongolią mają długą historię, sięgającą 1950 roku. Obecnie współpraca obejmuje różnorodne aspekty od ekonomicznych po kulturalno-naukowe. Dzięki takim inicjatywom jak wspólne projekty archeologiczne czy Dni Filmu Polskiego w Ułan Bator, Małopolska ma szansę na jeszcze bliższe związki z tym fascynującym krajem.

Według informacji z: Urząd Marszałkowski Kraków

Autor: krystian