Nocny przejazd rowerowy już 21 czerwca dołącz do drugiej edycji!

2 min czytania
Nocny przejazd rowerowy już 21 czerwca  dołącz do drugiej edycji!

Rowerzyści, przygotujcie się na niezapomnianą noc! Już 21 czerwca odbędzie się drugi Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy. Wspólnie przemierzymy ulice miasta, podziwiając jego nocne oblicze i zwracając uwagę na konieczność oświetlenia rowerzystów.

  1. Start przy Muzeum Narodowym o 20:00, ruszamy o 20:30
  2. Trasa liczy około 13 km
  3. Wydarzenie zakończy się około 22:30
  4. Obowiązkowe wyposażenie roweru: światła, hamulce, dzwonek

Drugi Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy to doskonała okazja, aby rozpocząć wakacje w wyjątkowy sposób. W zeszłym roku wydarzenie przyciągnęło około 1800 uczestników. Organizatorzy liczą na jeszcze większą frekwencję w tym roku.

Spotykamy się 21 czerwca o godzinie 20:00 przed Muzeum Narodowym. Start przejazdu przewidziany jest na godzinę 20:30. Trasa o długości około 13 km prowadzić będzie przez centralne obszary miasta, co pozwoli uczestnikom podziwiać nocne uroki Krakowa.

Plac przed Muzeum Narodowym, al. 3 maja 1, al. Adama Mickiewicza, al. Zygmunta Krasińskiego, most Dębnicki, ul. Marii Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie, most Grunwaldzki, ul. Józefa Dietla, ul. Grzegórzecka, rondo Grzegórzeckie, al. Pokoju, ul. Stanisława Lema, ul. Mogilska, rondo Mogilskie, ul. Aleksandra Lubomirskiego, rondo Krzysztofa Kozłowskiego, tunel pod dworcem PKP, ul. Szlak, ul. Warszawska, plac Jana Matejki, ul. Basztowa, ul. Juliana Dunajewskiego, ul. Podwale, ul. Floriana Straszewskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, plac przed Muzeum Narodowym.

Zakończenie przejazdu planowane jest na około 22:30. Wszyscy uczestnicy, zarówno ci, którzy jeżdżą na rowerze codziennie, jak i ci, którzy robią to rekreacyjnie, są serdecznie zaproszeni do wspólnej zabawy.

Przejazd organizowany jest wieczorem i nocą, aby podkreślić znaczenie odpowiedniego oświetlenia rowerzystów w warunkach ograniczonej widoczności. W związku z tym przypominamy o obowiązkowych elementach wyposażenia roweru:

  • Światło pozycyjne białe lub żółte selektywne z przodu
  • Światło pozycyjne czerwone z tyłu
  • Światło odblaskowe czerwone (nie w kształcie trójkąta) z tyłu
  • Co najmniej jeden skutecznie działający hamulec
  • Dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku

Podczas przejazdu na uczestników czekają małe niespodzianki, takie jak pamiątkowe opaski odblaskowe i zestawy lampek rowerowych, które będą wręczane do wyczerpania zapasów. Wydarzenie odbędzie się przy dźwiękach muzyki, a bezpieczeństwo zapewni eskorta policji oraz ekipa zabezpieczająca przejazd.

Inicjatorem wydarzenia jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa, a jego organizatorem stowarzyszenie Akademia Rolkarza. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

Autor: krystian