Nagrody rozdane: Konkurs wiedzy o Krakowie zakończony
Kraków to miasto pełne historii i tajemnic, które można odkrywać na wiele sposobów. Akademia Żakowska już po raz 19. zorganizowała konkurs wiedzy o Krakowie, który przyciągnął zarówno młodszych, jak i starszych miłośników naszego miasta.
  1. Rywalizacja międzypokoleniowa w konkursie.
  2. Różnorodne metody przygotowań uczestników.
  3. Testy wiedzy i finał w Collegium Maius UJ.
  4. Gala wręczenia nagród z udziałem zastępczyni prezydenta Krakowa.

Co roku w maju uczestnicy konkursu „Krakuskowy trop” prezentują swoją wiedzę o Krakowie podczas finałowej gali. W tym roku, 23 maja, laureaci odebrali nagrody z rąk Marii Klaman, zastępczyni prezydenta Krakowa.

Konkurs organizowany przez Akademię Żakowską ma charakter międzypokoleniowy, a jego celem jest promowanie wiedzy o Krakowie. Udział biorą uczniowie szkół podstawowych oraz seniorzy w wieku 60+. W ramach przygotowań uczestnicy biorą udział w wycieczkach, warsztatach muzealnych oraz grach miejskich.

W tym roku partnerem konkursu było Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Uczestnicy mieli okazję zwiedzać muzeum, a także brać udział w grach miejskich i rodzinnych. Wiedza zdobyta podczas tych aktywności była nieoceniona podczas testów konkursowych.

Finał konkursu odbył się w sali im. Michała Bobrzyńskiego w Collegium Maius UJ. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w swoich klasach, mierzyli się w teście międzyszkolnym. Seniorzy również aktywnie uczestniczyli w konkursie, pokazując swoje zaangażowanie i pasję do historii miasta.

Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: zespołowej i indywidualnej. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Auli Collegium Maius. Warto podkreślić, że tematy konkursu zmieniają się co roku, co świadczy o bogactwie historii Krakowa.

Patronat nad konkursem objęli prezydent Krakowa, marszałek województwa małopolskiego oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy mogą jeszcze bardziej zbliżyć się do historii i kultury swojego miasta.


Opierając się na: Urząd Miasta w Krakowie