Zakładanie firmy łatwiejsze dla cudzoziemców: obsługa w angielskim przy ul. Wielickiej
Otwieramy drzwi dla przedsiębiorczych z zagranicy! Lokalne biuro obsługuje teraz także w języku angielskim

W naszym mieście otwieramy kolejne drzwi przed przedsiębiorczością, tym razem dla osób spoza granic Polski. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom cudzoziemców, lokalne biuro Wydziału Spraw Administracyjnych oferuje teraz kompleksową obsługę w języku angielskim. To krok, który ma na celu nie tylko ułatwienie rozpoczęcia działalności gospodarczej, ale również integrację międzynarodowej społeczności biznesowej z lokalnym rynkiem.

  1. Sprawy rejestracji firmy w CEIDG można teraz załatwić w języku angielskim.
  2. Anglojęzyczne wsparcie obejmuje zakładanie firmy, zmiany danych, zawieszenie, wznowienie lub zamknięcie działalności.
  3. Obsługa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00, po wcześniejszym umówieniu wizyty.
  4. W roku 2023, 2 031 cudzoziemców skorzystało z możliwości założenia działalności gospodarczej w naszym mieście.

Zlokalizowane przy ulicy Wielickiej 28A, "stanowisko anglojęzyczne" jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie cudzoziemców naszym rynkiem gospodarczym. Inicjatywa ta, uruchomiona dwa lata temu, już teraz przynosi wymierne efekty – w bieżącym roku liczba cudzoziemców, którzy zdecydowali się założyć działalność gospodarczą za pośrednictwem tego punktu, wzrosła do 931 osób.

Proces zakładania firmy w nowym kraju może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli bariery językowe stoją na drodze do zrozumienia lokalnych przepisów i wymogów. Dlatego też, pomoc oferowana w Wydziale Spraw Administracyjnych nie ogranicza się jedynie do wypełnienia formularzy. To kompleksowe wsparcie, które obejmuje także weryfikację uprawnienia do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej na podstawie posiadanych dokumentów pobytowych.

Ta proinwestycyjna inicjatywa to świetna wiadomość dla lokalnej społeczności. Otwierając się na świat, nasze miasto staje się magnesem przyciągającym nie tylko inwestycje, ale także nowe pomysły i kultury, co w dłuższej perspektywie może przyczynić się do wzrostu innowacyjności i dynamiki gospodarczej. To dowód na to, że w obliczu globalizacji, lokalne działania mają ogromne znaczenie.


UM Kraków