MUW Kraków: Gdzie rzeka Raba brzeg obmywa złoty, gdzie rozmawiają ze sobą góry dwie”… Świąteczne spotkanie kolędowe w Stowarzyszeniu Artystyczna Dolina Raby

2 min czytania

Między Krakowem a Bochnią, na prawym brzegu Raby mieści się Siedlec. W tej niedużej miejscowości działa prężnie Stowarzyszenie zaangażowane w rozwój i podtrzymywanie kultury, sztuki, historii i tradycji. Dzisiaj z członkami Artystycznej Doliny Raby bo o niej mowa spotkał się wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym w sposób szczególny kultywowane są zwyczaje i tradycje. Ich bogactwo i różnorodność zachwyca. Szczególnie w Małopolsce bogatej w folklor nie brakuje ludowych akcentów: od kolęd i pastorałek, przez różnorodność potraw, po barwy i wystrój tradycyjnych szopek. Pielęgnując je i dbając o to, by młode pokolenie było świadome ich wartości, w wyjątkowy sposób otaczają Państwo opieką to ważne kulturowe dziedzictwo regionu. Realizując misję Stowarzyszenia, przyczyniacie się także do integracji lokalnej społeczności. Serdecznie za to dziękuję mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Proszę przyjąć szczere, noworoczne życzenia. Niech nadchodzące dni i miesiące przyniosą ciekawe inspiracje i będą motywowały do podejmowania coraz ambitniejszych projektów. Ich realizacja zaś niech będzie źródłem osobistej satysfakcji i okazją do samorealizacji. Piękne życzenia zawarte są w Pieśni Siedlca”. Warto je dziś przywołać: Więc zawsze bądźmy w zgodzie i pokoju, pamiętajmy skąd nasz ród. Niech się rozwija piękna nasza wioska. Niech błogosławi wszystkim Bóg” dodaje wojewoda Klęczar.

Świąteczne spotkanie kolędowe zorganizowane zostało w gościnnych progach Domu Kultury w Siedlcu. Przybyli goście mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu regionalnego Skrzydlanie ze Skrzydlnej”. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania oraz degustacji tradycyjnych potraw.


Stowarzyszenie Artystyczna Dolina Raby w mijającym roku obchodziło jubileusz 10-lecia. Od 2013 r. aktywnie działa na rzecz rozwoju kultury i sztuki oraz kultywowania historii i tradycji ze szczególnym uwzględnieniem folkloru. Wszystko w myśl zasady, że wspólnie można zdziałać znacznie więcej, a przyszłość można zmieniać, pielęgnując tradycje i szanując przeszłość.
Wśród zrealizowanych tylko w grudniu projektów znalazły się między innymi: warsztaty stroików, wycieczka do Krakowa oraz warsztaty kulinarne.

Źródło: https://artystycznadolina.pl/

Autor: krystian