Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie Zarządem Wojewódzkim NSZZP woj. małopolskiego, Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Stowarzyszeniem IPA Region Kraków oraz Partnerami o wielkich sercach towarzyszyli św. Mikołajowi podczas rozdawania prezentów małych pacjentom z Dziecięcego Oddziału Szpitalnego im. Jana Pawła II, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika oraz Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie.

6 grudnia br. podobnie jak w minionych latach  funkcjonariusze WRD KMP w Krakowie wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZP woj. Małopolskiego, Zarządem Terenowym NSZZP KMP oraz innymi partnerami zorganizowali "MIKOŁAJKI 2023' dla dzieci z Krakowskich szpitali. Gość z Laponii przyjechał policyjnym radiowozem. Święty Mikołaj spotkał się nie tylko z dziećmi, które mogły opuścić szpitalne łóżka, ale również odwiedził małych pacjentów w salach. W rolę pomocnika Świętego Mikołaja wcielił się również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Tomasz Jemczura, który pomagał w rozdawaniu prezentów. Wizyta najbardziej wyczekiwanego w roku gościa, wywołała radość oraz uśmiech na twarzach dzieci. Bardzo dużą atrakcją okazał się towarzyszący policjantom „Inspektor Wawelek”, który swoją obecnością rozweselał małych pacjentów. Wizyta w Szpitalu Dziecięcym wywołała  trwałe wspomnienia zarówno u dzieci, jak i personelu medycznego. Mikołaj rozdając prezenty i uśmiechy, przypomniał nam o sile współczucia i magii świąt, które mogą przynieść ulgę w najtrudniejszych chwilach.
Serdeczne podziękowania należą się przyjaciołom dzieci, którzy ufundowali upominki dla najmłodszych w tym szczególnym dniu.
Wszystkim Pacjentom Szpitala życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!