W ostatnią sobotę września, na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie odbędzie się koncert w 45. rocznicę powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Organizatorem wydarzenia jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wyjątkowy spektakl będzie miał charakter patriotyczno-religijny. Będzie to także okazja do wyrażenia szacunku dla polskich żołnierzy i dumy z polskiego munduru.
 
– Są takie wartości, które pozostają niezmienne. Przypominał o nich przez cały swój pontyfikat jeden z największych Polaków. Ojciec święty Jan Paweł II wiedział, że nie ma rozwoju Polski bez dbałości o drugiego człowieka, bez poszanowania jego praw, wreszcie bez umiłowania dla Ojczyzny. Patriotyzm rozumiał jako naturalną troskę o dom, któremu na imię właśnie Polska. Ta troska wyrastać miała z wielowiekowego i wielopokoleniowego szacunku i poświęcenia. Z krwi przelanej w bitwach i wojnach. Z tego ogromu miłości wyrażonego przez polskich żołnierzy i wszystkich, którzy ich wspierali
– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


– 30 września o godz. 18.00 spotkajmy się wspólnie w miejscu historycznie ważnym nie tylko dla mieszkańców Krakowa i Małopolan, ale także całej Polski. Wzgórze Wawelskie, towarzysz i świadek jakże wielu historycznych doświadczeń naszego narodu, stanie się miejscem szczególnej kontemplacji. Właśnie tu chór, balet i soliści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaproszą nas do wyjątkowej przestrzeni artystycznej. Usłyszeć będzie można między innymi „Marsz Pierwszej Brygady”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Modlitwę o wschodzie słońca”, ale także „Misericordias Domini” czy „Litanię zaufania”. Zapraszam wszystkich, którzy w ten sposób chcą oddać hołd żołnierzom Wojska Polskiego i polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Mając w pamięci ubiegłoroczny koncert, mogę zapewnić, że będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju: ujmujące, porywające i pełne pięknych doświadczeń – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

 
Liczba miejsc na koncert jest ograniczona. Wstęp możliwy będzie wyłącznie za okazaniem zaproszenia. 500 bezpłatnych wejściówek można odebrać w Sekretariacie Biura Wojewody w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie (ul. Basztowa 22, I piętro, pokój 119) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.


koncert 30.09.2023 plakat www