Policjanci z krakowskiej drogówki spotkali się z dziećmi na półkolonii w Szkole Podstawowej nr 82 aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Omówione zostały najważniejsze zasady dotyczące ruchu drogowego, a także reguły związane z wypoczynkiem nad wodą.

18 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili dzieci spędzające czas w ramach półkolonii w Szkole Podstawowej nr 82 na osiedlu Kalinowym. Celem spotkania było przypomnienie najmłodszym najważniejszych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze, nad wodą oraz podczas górskich wędrówek. Korzystając z kolorowych obrazków przedstawiających zasady poruszania się na drodze, omówiono te najważniejsze
takie jak przechodzenie przez ulicę na przejściu dla pieszych, zakaz korzystania w tym czasie z telefonu i innego urządzenia. Policjanci wspomnieli również o właściwym zachowaniu podczas podróżowania samochodem, wyjaśniając najmłodszym, że podróż bez fotelika i podkładki, może się odbywać dopiero wtedy gdy osiągną 150 cm wzrostu. Dzieci dowiedziały się też, że zawsze podczas jazdy samochodem należy mieć zapięte pasy bezpieczeństwa i nie można przeszkadzać kierowcy w prowadzeniu samochodu, ponieważ zagraża to bezpieczeństwu.
Przypomniano o tym jak ważne jest noszenie odblasków, w szczególności po zmroku poza obszarem zabudowanym, gdzie jest to obowiązkowe.  Policjanci rozmawiali z kolonistami o zachowaniu ostrożności podczas wsiadania i wysiadania ze środków komunikacji publicznej, zwracając uwagę jak niebezpieczne może być wychodzenie zza pojazdu. Na koniec spotkania, w związku z akcją edukacyjno – informacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi omówili z uczestnikami półkolonii zasady właściwego zachowania podczas wypoczynku nad wodą. Przypominali o wyborze kąpielisk strzeżonych przez ratownika i stosowaniu się do obowiązujących w tych miejscach regulaminów, a także do wchodzenia do wody pod czujnym okiem opiekunów. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu i wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia z policjantami.