W miniony weekend, krakowscy funkcjonariusze wzięli udział w piknikach rodzinnych zorganizowanych na terenie Krakowa, w trakcie których przekazywali ich uczestnikom porady na temat bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji. Na przybyłe osoby czekało wiele atrakcji, przygotowanych specjalnie na te okazję.

           

W miniony weekend mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej, a także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej uczestniczyli w dwóch piknikach rodzinnych. 23 czerwca br. mundurowi wzięli udział w pikniku urodzinowym Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” z okazji jubileuszu 25-lecia założenia, które odbyło się na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Natomiast 25 czerwca br. na placu przy Centrum Młodzieży im. Dr. Henryka Jordana, zorganizowano piknik medyczny Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie oraz Fundacji Zdrowia Publicznego. W trakcie pikników policjanci z Wydziału Prewencji zwracali głównie uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji, przekazując przybyłym ulotki oraz książeczki promujące bezpieczne zachowania w górach i nad wodą. Dla dzieci przygotowano kolorowanki i krzyżówki, a każdy maluch mógł zrobić próbny odcisk linii papilarnych. Wśród osób dorosłych odwiedzających stoisko profilaktyczne, promowano bezpieczne zachowania na drodze, a także przekazywano materiały profilaktyczne kampanii „Stop włamaniom do domów”. Przestrzegano, także seniorów przed oszustwami na tzw. legendę, informując o coraz nowszych i podstępnych metodach manipulacyjnych. Ponadto policjanci z ruchu drogowego udzielali rad dotyczących bezpieczeństwa na drogach, przypominali także o stosowaniu się do przepisów, które obowiązują. Uczestnicy mogli przymierzyć część umundurowania funkcjonariuszy, zobaczyć sprzęt służbowy, którym posługują się na co dzień i zrobić pamiątkowe zdjęcia siedząc na policyjnym motocyklu.

Stoiska profilaktyczne, przygotowane przez mundurowych, cieszyły się wielkim zainteresowaniem, dzieci i dorosłych, były też świetną okazją do promowania zawodu policjanta i ogólnego bezpieczeństwa.