Poznawać przyczyny i wartości rzeczy, dać uniwersalne wykształcenie, łączyć wiedzę zawodową z wiedzą ogólną o charakterze metodologicznym i teoretycznym. To zobowiązanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego trwałość potwierdza 98-letnia historia. Dziś w Dniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyło się posiedzenie Senatu uczelni. W uroczystościach wziął udział II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który odczytał list skierowany do uczestników przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę. Obecni byli również: wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka oraz II zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk.

- Z uznaniem spoglądam na działalność Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który bez wątpienia zajmuje ważne miejsce w gronie godnych uznania ośrodków akademickich. Potwierdzają to wybitne osiągnięcia naukowe — zarówno wśród utytułowanych Pracowników, jak i ambitnych Studentów i Doktorantów. Wyrażają się one w licznych monografiach publikowanych w prestiżowych wydawnictwach, przyznanych nagrodach i wyróżnieniach, a także aktywnym udziale w programach stypendialnych - przekazał w liście wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji społeczności uniwersyteckiej w sanktuarium św. Józefa w Krakowie. Następnie odbyło się posiedzenie Senatu, które rozpoczęło odśpiewanie hymnu Gaude Mater Polonia. Wydarzenie było również okazją do uczczenia jubileuszu 50-lecia pracy profesorów Uniwersytetu. Zwieńczeniem obchodów był koncert Orkiestry Wojskowej w Krakowie oraz chóru Dominanta. Podczas koncertu ogłoszone zostały wyniki III edycji plebiscytu „Wspólnota UEK” wraz z wręczeniem statuetki i występem skrzypaczki – solistki Patrycji Piekutowskiej.

- Niech Święto Uczelni przyniesie dla wszystkich Państwa motywację do tego, aby każdego dnia umacniać potencjał Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, angażując się w działalność naukową, z której owoców dane jest nam wszystkim korzystać - odczytał w dalszej części listu II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Dzień UEK wiąże się z datą upamiętnia utworzenia Wyższego Studium Handlowego w 1925 r., jest wielkim świętem całej społeczności akademickiej uczelni.


20230526 UEK 20230526 UEK 20230526 UEK 20230526 UEK 20230526 UEK 20230526 UEK 20230526 UEK 20230526 UEK