Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z władzami Przedszkola nr 177 w Krakowie, przeprowadzili konkurs z tematyki bezpiecznego zachowania się na drodze, w którym z dużym zainteresowaniem wzięły udział maluchy.

22 maja br. policjanci odwiedzili jedno z krakowskich samorządowych przedszkoli na terenie Mistrzejowic, gdzie odbył się konkurs pod nazwą „Każdy Przedszkolak dobrze wie, że bezpieczeństwo to ważna rzecz”. Ideą spotkania było rozwijanie u dzieci umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się na ulicy, w domu, w przedszkolu, a także na placu zabaw. W quizie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 177, a także Przedszkola nr 97 i 125. Maluchy zespołowo rozwiązywały zadania, w trakcie których miały stworzyć infrastrukturę drogową na przygotowanych arkuszach przedstawiających skrzyżowanie, zamalować spośród wielu różnych numerów tylko, te, które są numerami alarmowymi, a także opowiedzieć jak należy zachować się na miejscu wypadku.
Członkami komisji byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krakowskiej Policji oraz Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 i inni zaproszeni goście. Wszystkie drużyny stanęły na podium i zajęły na równi pierwsze miejsce. Zawodnicy otrzymali upominki oraz dyplomy. Konkurs ten łączył w sobie nie tylko elementy zabawy, ale był powtórką z reguł poruszania się na drodze.