Zasady bezpieczeństwa na drodze oraz w życiu codziennym promowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Krakowie, podczas „XXIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych Kocham Kraków z Wzajemnością” . Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotkali się też z mieszkańcami w czasie „Kiermaszu Charytatywnego dla Antosi”.

12 maja br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji I w Krakowie uczestniczyli w wydarzeniu organizowanym na Rynku Głównym przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Przedsięwzięcie to miało na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększenie ich uczestnictwa w życiu społecznym. Policjanci w tym dniu zaprezentowali policyjny motocykl oraz radiowóz, a także elementy umundurowania oraz przekazali odwiedzającym stoisko odblaski i inne edukacyjne gadżety. Wizyta policjantów w tym miejscu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na stoisku można było poznać specyfikę pracy funkcjonariusza prewencji oraz ruchu drogowego. Mundurowi promowali również zawód policjanta, ponieważ dużo osób było zainteresowanych wstąpieniem do służby.

Dwa dni później, w niedzielne przedpołudnie, nad Zalewem Nowohuckim w Krakowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy współpracy z Dyrekcją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie wzięli udział w akcji charytatywnej dla dwuletniej Antosi. Funkcjonariusze wspierali przedsięwzięcie poprzez zaprezentowanie sprzętu oraz pojazdów, które wzbudzały duże zainteresowanie szczególnie wśród najmłodszych. Można było nie tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na policyjnym motocyklu, ale także zaczerpnąć wiedzy specjalistów z zakresu ruchu drogowego. Natomiast policyjny technik kryminalistyki opowiadał o swojej pracy i zabezpieczaniu śladów. Ponadto funkcjonariusze na „Kiermasz Charytatywny dla Antosi” przekazali kilka swoich gadżetów, takich jak elementy odblaskowe, breloczki i kolorowanki. Tego typu przedsięwzięcia nie tylko wspierają potrzebujących, ale również przypominają, że policjant jest tam gdzie potrzebna jest pomoc.