Zapraszamy na I Nowohucki Turniej Piłki Nożnej na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci organizowany przez Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci oraz Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Turniej oraz impreza towarzysząca odbędą się w niedzielę tj.14 maja br., w godzinach 9-16, na terenie hali sportowej i jej otoczenia w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie, os. Zgody 18. W imprezie wezmą udział również policjanci. Wydział Prewencji KWP w Krakowie na swoim miasteczku profilaktycznym wspólnie z dwiema policyjnymi maskotkami (Inspektor Wawelek i Polisia) będzie prezentować materiały edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Będzie to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również spotkanie dla całych rodzin w trakcie towarzyszących animacji i zabaw oraz okazja do szerzenia idei opieki hospicyjnej oraz wsparcia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Wydarzenie ma charakter charytatywny a cały dochód przekazany będzie na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. W przygotowanie atrakcji dla uczestników zaangażowani są studenci Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego UP w Krakowie, kadeci SA PSP, przedstawiciele Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, Policja.W trakcie trwania turnieju przewidziano animacje (malowanie twarzy, duże bańki, balony, malowanki, chusta animacyjna itp.), kiermasz słodkości, kiermasz „Magiczny kuferek dobra”. Zarówno młodsi, jak i starsi będą mogli skorzystać z policyjnego miasteczka profilaktyczno-edukacyjnego (będzie też możliwość wykonania sobie odcisków palców i pieczątek ze smokami, jak również obejrzenie radiowozu policyjnego), strefy sportowej DECATHLON oraz grilla na rzecz MHD. Na koniec odbędzie się licytacja na rzecz MHD.

W turnieju zagra osiem drużyn: Rada Miasta Krakowa, Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego UP w Krakowie, Szkoła Aspirantów PSP, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, Samorządowe Przedszkole 99 w Krakowie, Zespół Szkół Pallotyńskich w Krakowie, III Liceum Ogólnokształcące i Przyjaciele oraz Firma Omega.

Całe wydarzenie prowadzone będzie przez Adama Grzankę – polskiego aktora kabaretowego, konferansjera, satyryka, muzyka. Absolwenta XVI LO w Nowej Hucie oraz przez Ewelinę Zdebską (ISSiZP UP w Krakowie) i Wojciecha Glaca (Małopolskie Hospicjum dla Dzieci oraz ISSiZP UP w Krakowie).
Patronat nad wydarzeniem objął Rafał Komarewicz – przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz  Rada Dzielnicy XVIII w Krakowie.