MUW Kraków: XII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

1 min czytania

Po długiej przerwie powrócił Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników Kopalnia Soli Wieliczka 2022”, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Do rywalizacji w tym roku zgłosiło się aż 117 drużyn z całej Polski, w tym także 2 ekipy z Czech. W uroczystym finale Turnieju wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Drużyny składały się z trzech zawodników w pełnym uzbrojeniu. Do pokonania mieli 110 m, 90 podestów i 650 schodów w Szybie Daniłowicza. Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach ogólnej, PSP, OSP, ratowników funkcjonariuszy z innych formacji oraz kobiecej.

_ Grudzień to wyjątkowy czas, kiedy świętuje społeczność związana z bracią górniczą. Należą też do nich ratownicy, którzy brali udział w dzisiejszych zmaganiach. Tydzień temu w Kopalni Soli w Wieliczce miała miejsce tradycyjna Barbórka, a dziś drużyny strażaków i ratowników podjęły rywalizację w jak najszybszym pokonaniu Szybu Daniłowicza. Gratuluję wygranym i wszystkim uczestnikom za podjęcie trudu i sprawdzenie swoich umiejętności. O tym, że małopolscy strażacy są w stanie poradzić sobie nawet w bardzo wymagających warunkach, mogliśmy się już niejednokrotnie przekonać_ mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Autor: krystian