5 sierpnia br. odbędzie się 7. Etap Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne”. Część trasy przebiegać będzie przez Kraków, dlatego też tego dnia występować będą utrudniania na drogach małopolskiej stolicy. Do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o ostrożność.

W najbliższy piątek krakowscy policjanci zabezpieczać będą część trasy przejazdu kolarzy biorących udział w 7. Etapie 79 Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne”, który rozpocznie się Skawinie, a zakończy na krakowskich Błoniach.

Pierwsze utrudnienia w ruchu pojawią się w piątek od wczesnych godzin porannych na ul. Focha, Kałuży oraz 3 Maja. Od około godziny 13:00 utrudnienia wystąpią także na ul. Piastowskiej oraz Królowej Jadwigi, natomiast około godziny 15:30 pojawią się one, na al. Trzech Wieszczy. Na godzinę 18:00 planowany jest wjazd kolarzy do Krakowa od strony ulicy Księcia Józefa. Zawodnicy przejadą trasą: Ks. Józefa – Most Zwierzyniecki – Zielińskiego – Praska – Szwedzka – Tyniecka – Madalińskiego – Konopnickiej – Most Dębnicki – Krasińskiego – Mickiewicza – Reymonta – Piastowska – Królowej Jadwigi – Focha. Na tych ulicach również musimy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które potrwać mogą do późnych godzin wieczornych.

79 edycja „Tour de Pologne” to wyzwanie nie tylko dla gmin i miast ale również dla wszystkich służb zaangażowanych w bezpieczeństwo uczestników wyścigu, zatem prosimy kierowców, pieszych uczestników ruchu drogowego o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Zdjęcia - Źródło: www.tourdepologne.pl