Kurs na wózki widłowe w Opolu. Zdobądź nowy zawód z Centrum Szkolenia Zawodowego

2 min czytania
Kurs na wózki widłowe w Opolu. Zdobądź nowy zawód z Centrum Szkolenia Zawodowego

Kurs na wózki widłowe w Opolu. Zdobądź nowy zawód z Centrum Szkolenia Zawodowego

Praca jako operator wózka widłowego dostępna jest w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych lub tam, gdzie potrzebny jest wózek widłowy do transportu palet z ciężkimi przedmiotami. Wymagania na tym stanowisku nie są wygórowane. Przy tym najpopularniejszym kursie UDT wymagane są uprawnienia na wózki widłowe zdobyte podczas egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Jak przebiega kurs w CSZ i ile zarabia przyszły operator wózka widłowego?

Kursy na wózki widłowe dla firm i osób prywatnych w CSZ

Operatorzy wózków widłowych zarabiają średnio od 2500 do 3500 tys. złotych. Wynagrodzenie zależne jest od wielu czynników, m.in. wielkości firmy oraz regionu w się znajduje. W wielu zakładach pracownicy mogą liczyć na dodatkowe premie i dodatki. Dlatego praca w tym zawodzie dla wielu może się opłacać.

Kurs na wózki widłowe w Opolu trwa nie mniej niż 6 godzin. Uczestnik zajęć pod okiem wykwalifikowanej kadry zostaje przyuczony do egzaminu, który zdaje przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Forma prowadzenia zajęć odbywa się stacjonarnie, zdalnie lub jako live streaming. Centrum Szkolenia Zawodowego przeprowadza kursy dla osób indywidualnych, które chcą zmienić zawód i realizować się na nowym stanowisku, jak i dla firm, które zamierzają przekwalifikować swoich pracowników.

Program kursu na wózki widłowe

Kursanci na zajęciach zostają zapoznani z ogólnymi wiadomościami o urządzeniach transportu bliskiego, typach stosowania wózków jezdniowych, czynnościach operatora, budowie wózków oraz przenoszenia ładunków i wymiany butli gazowej. Część druga kursu obejmuje zajęcia praktyczne, aby jak najlepiej przygotować uczestników do egzaminu i pracy w tym zawodzie.

Dodatkowo każdy przyszły operator jest zobowiązany do przejścia psychotestów u psychologa transportu, jak w przypadku kierowcy zawodowego i maszynisty. Natomiast warunkiem uczestnictwa w kursie jest pełnoletniość, wykształcenie minimum podstawowe i brak przeciwwskazań do pracy jako operator wózka widłowego.

Egzamin przed komisją UDT

Egzamin na wózki widłowe składa się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Na tej pierwszej kursanci zostają zapoznani z testem jednokrotnego wyboru z 15 pytań. Prawidłowych odpowiedzi należy udzielić 11, aby ukończyć egzamin z wynikiem pozytywnym.

Dalszym krokiem do uzyskania uprawnień jest zaliczenie części praktycznej. Polega ona na omówieni zagadnienia związanego z obsługą wózka widłowego, a następnie sprawdzenie umiejętności poprzez jazdę z paletą po wyznaczonym torze. Jeśli test oraz egzamin praktyczny zostanie zakończony wynikiem pozytywnym. Uczestnik otrzyma stosowne uprawnienia i może podjąć pracę jako operator.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktykrakowa_kf