Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

 Rodzaje narożników wypoczynkowych

Wybór narożnika do salonu bardzo często jest trudnym zadaniem dla wielu ludzi. Obecnie na rynku znaleźć możemy naprawdę sporo modeli takich mebli wypoczynkowych, dlatego nie rzadko towarzyszą nam dylematy przy zakupie. Musimy dopasować odpowiednio bryłę narożnika, wygląd oraz jego kolor. Jednak najważniejsza jest funkcjonalność oraz przystosowanie mebla do potrzeb wszystkich domowników. Dlatego, aby ułatwić wam zakup narożnika poniżej podpowiemy jakie są rodzaje tych mebli i czym się różnią.

Narożniki jedno i dwu elementowe

Narożnik jest na pewno świetnym rozwiązaniem w mniejszych salonach. Ten mebel wypoczynkowy zajmuje o wiele mniej miejsca niż sofa i dwa fotele. Dodatkowo możemy zagospodarować pusty kąt w rogu, czego nie możemy zrobić posiadając sofę i wyżej wspomniane fotele. Do narożnika można również dołączyć pufę, żeby mieć jeszcze więcej wolnych siedzisk w razie goszczenia znajomych. Może ona również być dodatkowym schowkiem na różne rzeczy. Taki rodzaj narożnika nie możemy jednak dowolnie modyfikować, co może być dla niektórych sporą wadą. Dla nich producenci przygotowali zupełnie inny rodzaj narożnika.

Narożnik modułowy

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, jest to model dla osób ceniących sobie dowolną aranżację wnętrza. Dzięki takiemu narożnikowi możemy bez problemu zmieniać położenie różnych elementów mebla. W ten sposób dostosujemy go do różnych sytuacji, jak na przykład impreza ze znajomymi czy obiad rodzinny. Takie miejsce może łatwo stać się centrum życia całego mieszkania. Możemy dowolnie wybierać ilość elementów w dostępnych wielkościach oraz konfiguracjach. Znajdziemy również zapewne różne tkaniny obiciowe oraz funkcje mebla. Taki rodzaj narożnika niestety więcej kosztuje, jednak nie warto oszczędzać przy takim zakupie, bo przecież będzie on nam służyć przez wiele lat.

Jakie są funkcje narożników?

Obecnie na rynku znaleźć możemy narożniki z wieloma funkcjami. Najbardziej popularnymi są te z funkcją spania oraz relaksu. W ten sposób możemy zakupić mebel, który za dnia będzie wygodną kanapą, natomiast w nocy komfortowym łóżkiem. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli często nocujemy gości lub decydujemy się na zakup narożnika w kawalerce. Możemy wtedy zrezygnować z łóżka i spać na naszym rozkładanym narożniku.

Model relaksu jednak często przydaje się przy dziennym odpoczynku w salonie. Modele z taką funkcją posiadają regulowane zagłówki i siedziska nawet do pozycji leżącej. W ten sposób możemy bez problemu leżakować i relaksować się bez zajmowania całej powierzchni siedziska. Idealnie sprawdza się takie rozwiązanie przy wspólnym oglądaniu filmów czy popołudniowej drzemce.

Podsumowując

Zakup narożnika do salonu wcale nie jest takim prostym zadaniem. Producenci obecnie starają się zaoferować jak najwięcej funkcji, kolorów czy wzorków klientowi, dlatego oferta jest bardzo szeroka. To jednak sprawia, że mamy spory wybór i bez problemu powinniśmy znaleźć coś idealnie przystosowanego do naszych potrzeb. Miejmy również na uwadze, że preferencje domowników również są ważne. Jeżeli posiadamy wysoką osobę w rodzinie, warto posiadać w narożniku funkcję regulacji zagłówków i siedziska, ponieważ będzie ona potrzebować znacznie więcej miejsca niż reszta osób.

Jeżeli zwrócicie uwagę na powyższe czynniki przy zakupie swojego narożnika, z pewnością uda wam się znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy, że narożnik w kształcie U służy nam przez lata, dlatego warto się przyłożyć do zakupu.