Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Wakacyjne spotkania policjantów z dziećmi, to przede wszystkim rozmowy o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Półkoloniści poznają zasady, jakich powinny przestrzegać spędzając czas nad akwenami, ale też poruszając się po drogach, czy serfując w sieci.

W ubiegły piątek, funkcjonariusze z Komisariatu Policji VIII w Krakowie spotkali się z dziećmi i młodzieżą z półkolonii na os. Górali w Nowej Hucie. W związku z trwającą akcją „Bezpieczne Wakacje 2020” przeprowadzono prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa w trakcie trwających wakacji.
Podczas zajęć przypomniano półkolonistom podstawowe zasady, które należy stosować w trakcie poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych, a także w czasie wypoczynku na plażach i basenach. Omówiono także kwestię bezpiecznego korzystania z internetu. Mundurowi przestrzegali dzieci przed zawieraniem znajomości w sieci, jednocześnie sygnalizując, aby o niepokojących sytuacjach zawsze mówić swoim opiekunom. Ponadto w trakcie prelekcji zwrócono szczególną uwagę na panujące obecnie obostrzenia sanitarne w związku z trwającą pandemią COVID-19, zwrócono uwagę na zasady bezpieczeństwa jakich powinno się przestrzegać podczas organizowanych wyjazdów, oraz w trakcie gier i zabaw zespołowych.

Każdy z 24 uczestników prelekcji otrzymał od funkcjonariuszy zestaw odblaskowych gadżetów, dzięki którym dzieci będą lepiej widoczne na drodze. Po zakończonej prelekcji policjanci odpowiedzieli na wszystkie zadawane przez dzieci pytania, dotyczące głównie funkcjonowania Policji, oraz posiadanego przez funkcjonariuszy wyposażenia.