Przed nami kolejne zajęcia z serii „Akademia Małego Odkrywcy”, które organizuje Muzeum Krakowa. Tematem najbliższych zajęć dla dzieci w wieku 6-9 lat, które odbędą się w niedzielę, 2 lutego w Pałacu Krzysztofory, będzie fotografia otworkowa.

Camera obscura, czyli pudełkowa historia fotografii otworkowej
Fot. pixabay.com

„Była kiedyś taka bajka. Był ciemny, ciemny dwór. A w tym ciemnym, ciemnym dworze, była ciemna, ciemna komnata... A w tej ciemnej, ciemnej komnacie było... No właśnie co? Ciemna komnata to właśnie camera obscura, która ma moc utrwalania obrazu. Gdy w tej ciemnej komnacie pojawiła się smuga światła, zmieniała się ona w trwały obraz.

Jednak my nie opowiadamy bajek, a na naszych warsztatach pokażemy Wam, jak zbudować własną camerę obscurę, czyli nasz współczesny aparat fotograficzny! I może razem rozwikłamy zagadkę, jak kończyła się ta bajka o ciemnym, ciemnym dworze...” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia na stronach internetowych muzeumkrakowa.pl.

Spotkanie poprowadzą Marta Kudelska i Filip Rybkowski. Początek o godz. 11.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wstęp: 10 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny).