Policjanci ustalili i zatrzymali właściciela Toyoty Rav 4, która brała udział w wypadku ze skutkiem śmiertelnym 7 października około godz. 21;10 na drodze wojewódzkiej 780, w miejscowości Kwaczała (powiat chrzanowski). Wtedy to doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego rowerzysty. Po potrąceniu, kierujący pojazdem uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy. Wezwani na miejsce wypadku policjanci przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomógł wytypować markę i rodzaj samochodu potencjalnego sprawcy. W toku prowadzonych czynności ustalono także, iż Toyota Rav4 ma uszkodzenia przedniego reflektora jak i zderzaka. Uszkodzeniu mogła ulec również przednia szyba. W wyniku intensywnych czynności śledczych policjanci ustalili, że poszukiwany samochód znajduje się w garażu na krakowskim Podgórzu . Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie.

9 października około 21:45 policjanci z KPP Chrzanów wspólnie z krakowskimi policjantami służb kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej oraz Komisariatu Piolcji III i V, na os. Podwawelskim w Krakowie, zatrzymali 39-letniego właściciela Toyoty. Jest to mieszkaniec powiatu oświęcimskiego . Obecnie trwają czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku drogowego, w którym zginał rowerzysta.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie składa podziękowania policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, a także innym osobom za pomoc w działaniach wykrywczych w związku zaistniałym wypadkiem drogowym ze skutkiem śmiertelnym.

Żródło: KPP Chrzanów