W niedzielę, 24 marca, w godz. 0.00-8.00 z powodu niezbędnych prac sieciowych wyłączony zostanie przejazd tramwajów przez węzeł „Stradom”. W konsekwencji tramwaje nie będą kursować na odcinku od przystanku „Starowiślna” do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego. Zmiany dotkną linie nr 18, 22, 52 i 62.

Niedzielne utrudnienia w komunikacji tramwajowej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • linia nr 18 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na trasę objazdową: Czerwone Maki P+R - ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska - ... - Krowodrza Górka.
  • linia nr 22 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na kolejną trasę objazdową: Kopiec Wandy - ... - ul. Grzegórzecka, ul. Dietla, ul. Starowiślna, ul. Na Zjeździe, ul. Limanowskiego, ul. Kalwaryjska, ul. Wadowicka - Łagiewniki. (W dniach 23-29 wyłączony będzie ruch tramwajowy do Borku Fałęckiego. Szczegóły tutaj).
  • linia nr 52 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na trasę objazdową: Czerwone Maki P+R - ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte - ... - Osiedle Piastów.
  • linia nr 62 - w nocy z soboty na niedzielę będzie zawieszona. W zamian będzie kursować nocna linia autobusowa nr 662.

Zastępcza komunikacja autobusowa:

Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa „ZA TRAMWAJ” kursująca w godz. 4.30 – 8.00 na trasie: Łagiewniki – ul. Brożka, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Dietla – Starowiślna.

Przystanek „Łagiewniki” będzie funkcjonował na pętli (końcowy i początkowy) oraz na ul. Brożka (przelotowy w kierunku centrum miasta).

Przystanek końcowy „Starowiślna” będzie zlokalizowany na ul. Dietla, na jezdni dla ruchu ogólnego (przed skrzyżowaniem z ul. Wrzesińską). Przystanek początkowy będzie zlokalizowany na ul. Dietla, po zawróceniu na skrzyżowaniu z ul. Wielopole, również w zatoce na jezdni dla ruchu ogólnego.

Autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach pośrednich. Nie zostaną uruchomione przystanki: „Orzeszkowej” oraz „Brożka”.

Linia zastępcza będzie kursować z częstotliwością co 15 minut.

ZTP informuje, że godzina zakończenia prac może ulec zmianie. Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.