W niedzielę, 24 marca, w godz. 0.00-8.00 z powodu niezbędnych prac sieciowych wyłączony zostanie przejazd tramwajów przez węzeł „Stradom”. W konsekwencji tramwaje nie będą kursować na odcinku od przystanku „Starowiślna” do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego. Zmiany dotkną linie nr 18, 22, 52 i 62.

Niedzielne utrudnienia w komunikacji tramwajowej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • linia nr 18 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na trasę objazdową: Czerwone Maki P+R - ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska - ... - Krowodrza Górka.
  • linia nr 22 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na kolejną trasę objazdową: Kopiec Wandy - ... - ul. Grzegórzecka, ul. Dietla, ul. Starowiślna, ul. Na Zjeździe, ul. Limanowskiego, ul. Kalwaryjska, ul. Wadowicka - Łagiewniki. (W dniach 23-29 wyłączony będzie ruch tramwajowy do Borku Fałęckiego. Szczegóły tutaj).
  • linia nr 52 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na trasę objazdową: Czerwone Maki P+R - ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte - ... - Osiedle Piastów.
  • linia nr 62 - w nocy z soboty na niedzielę będzie zawieszona. W zamian będzie kursować nocna linia autobusowa nr 662.

Zastępcza komunikacja autobusowa:

Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa „ZA TRAMWAJ” kursująca w godz. 4.30 – 8.00 na trasie: Łagiewniki – ul. Brożka, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Dietla – Starowiślna.

Przystanek „Łagiewniki” będzie funkcjonował na pętli (końcowy i początkowy) oraz na ul. Brożka (przelotowy w kierunku centrum miasta).

Przystanek końcowy „Starowiślna” będzie zlokalizowany na ul. Dietla, na jezdni dla ruchu ogólnego (przed skrzyżowaniem z ul. Wrzesińską). Przystanek początkowy będzie zlokalizowany na ul. Dietla, po zawróceniu na skrzyżowaniu z ul. Wielopole, również w zatoce na jezdni dla ruchu ogólnego.

Autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach pośrednich. Nie zostaną uruchomione przystanki: „Orzeszkowej” oraz „Brożka”.

Linia zastępcza będzie kursować z częstotliwością co 15 minut.

ZTP informuje, że godzina zakończenia prac może ulec zmianie. Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.