Już 22 marca, na ekranach polskich kin zagości ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE, powieści Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Borysa Lankosza. Z tej okazji, przedpremierowo, 20 marca w Kinie Pod Baranami odbędzie się premierowy pokaz filmu z udziałem twórców.

Premiera filmu „Ciemno, prawie noc” z udziałem twórców
Fot. materiały prasowe

Reżyser Borys Lankosz, znany z takich filmów, jak „Ziarno prawdy” i „Rewers”, wraz z Magdaleną Lankosz (współautorką scenariusza), Marcinem Koszałką (autorem zdjęć) oraz aktorami Magdaleną Cielecką i Jerzym Trelą będą gośćmi specjalnego pokazu filmu „Ciemno, prawie noc”. Po seansie spotkanie z twórcami poprowadzi Anita Piotrowska.

„Ciemno, prawie noc” zaczyna się jak rasowy kryminał. Kiedy w Wałbrzychu w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć dzieci, zdeterminowana by odkryć prawdę dziennikarka rozpoczyna własne śledztwo. Rozgrywająca się na Dolnym Śląsku intryga wykracza jednak poza gatunkowe ramy i kieruje się między innymi w stronę horroru, przy okazji w niezwykły sposób opowiadając o Polsce i naszych narodowych demonach.

Seans rozpocznie się o godz. 20.00.