Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

Małopolskie Święto Sołtysa jest symbolicznym wyrazem uznania dla pracy społecznej wszystkich sołtysów, osób, instytucji i samorządów lokalnych, którzy działali i działają na rzecz małopolskiej wsi.

W uroczystościach, które w tym roku odbyły się w miejscowości Grojec, uczestniczyli między innymi wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.  

Specjalny list na tę okazję przekazał premier Mateusz Morawiecki. Swoje pozdrowienia przesłała także premier Beata Szydło. 

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów – organizator wydarzenia – skupia sołtysów oraz wspiera środowiska wiejskie. Działania te mają na celu w szczególności umacnianie i budowanie wspólnoty w małych społecznościach lokalnych.  

zdjęcie: Twitter

święto sołtysa

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.