Jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek, której koncerty stają się nie tylko niezapomnianym przeżyciem muzycznym, ale i znakomitym show, Karen Edwards, po raz kolejny wystąpi na estradzie Filharmonii Krakowskiej. Koncerty muzyki gospel z udziałem wokalistki, Chóru Filharmonii Krakowskiej pod kierunkiem Teresy Majki-Pacanek oraz jazz bandu w składzie Andrzej Gondek – gitara, Adam Kowalewski – bas i Krzysztof Dziedzic – perkusja, odbędą się w piątek, 18 stycznia o godz. 19.30 i w sobotę, 19 stycznia o godz. 18.00.

Gwiazda muzyki gospel w Filharmonii Krakowskiej
Fot. K. Schubert / Filharmonia Krakowska / materiały prasowe

Wielokrotna laureatka Grammy Award for Jazz Performance, pierwsze muzyczne  „szlify” odebrała u swojego ojca, dyrektora muzycznego lokalnego kościoła baptystów. Wzrastała w atmosferze soul i gospel, będących od dzieciństwa jej główną inspiracją. Artystyczna koleżanka Stevie Wondera, Tonny’ego Bennetta czy Prince’a, ale także nieodżałowanego gitarzysty Jarka Śmietany, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie i na Bliskim Wschodzie oraz nagrała płytę „Everything Ice”.

Filharmoniczne koncerty muzyki gospel sygnowane nazwiskiem Karen Edwards zawsze przeradzają się w show na długo pozostając w pamięci publiczności, ale także w świadomości muzycznej Chóru Filharmonii. Projekty koncertowe artystka poprzedza prawie dwutygodniowymi warsztatami wokalnymi, podczas których otwiera filharmoników na nowe wrażenia dźwiękowe i współdziałanie w czasie muzycznego wydarzenia. Gospel to przecież nie tylko śpiew, ale ekspresyjne i spontaniczne wyrażanie związanych z nim emocji.