Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Nowa Huta – a dokładniej os. Szklane Domy – wzbogaci się o kolejną placówkę wspierającą rodziny z seniorami 60+, których dotknęła jedna z trzech rzadkich chorób: Picka, Wilsona i Huntingtona.

Wsparcie dla seniorów
Fot. materiały prasowe

Projekt skierowany jest do mieszkańców Krakowa, którzy mogą zgłosić chęć uczestnictwa w zajęciach i skorzystania ze specjalistycznej opieki. Jego zadaniem jest wsparcie chorych seniorów oraz ich rodzin i faktycznych opiekunów.

Otwarcie ośrodka wsparcia dziennego zaplanowano na 1 grudnia 2017 r., będzie on czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–15.00. Zakwalifikowanym uczestnikom zostanie zapewniony darmowy transport do ośrodka i do miejsca zamieszkania. Pobyt w ośrodku jest bezpłatny. Seniorom zapewnione zostaną dwa posiłki dziennie, opieka lekarza, pielęgniarki oraz dietetyka, a także wsparcie psychologa i terapeutów zajęciowych.

Propozycja w ramach terapii zajęciowej jest niezwykle bogata – seniorzy będą mieli do wyboru m.in. psychoterapię, terapię kulinarną, informatyczną, biblioterapię, muzykoterapię oraz organizację czasu wolnego.

Ośrodek będzie się mieścił na os. Szklane Domy 2A/6.

Seniorów i ich opiekunów zainteresowanych uczestnictwem w projekcie prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny:

  • Piotr Szylko, kierownik projektu, tel. 609 006 051
  • Dorota Dyras, asystent, tel. 509 933 660
  • Barbara Hanarz, koordynator opieki pielęgniarskiej, tel. 663 902 016
  • Małgorzata Orczyk, koordynator opieki terapeutycznej, tel. 737 568 689

Projekt „Ośrodka wsparcia dziennego seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona” realizowany jest przez Firmę PBM Sp z o.o. oraz Nowy Szpital w Olkuszu należący do Grupy Nowy Szpital Holding SA. Ośrodek Finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.