W krakowskich szkołach samorządowych i niesamorządowych uczy się już ponad 2 tysiące dzieci i młodzieży. Wielokulturowość stawia przed szkołami i placówkami edukacyjnymi wyzwania dydaktyczne i prawne, o których najlepiej rozmawiać w lokalnym kontekście. Dlatego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi zaprasza dyrektorów szkół i pedagogów szkolnych na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się 12 kwietnia pod hasłem: „Włącz różnorodność. Wielokulturowość w polskiej szkole. Jestem na TAK!”.

Wielokulturowość w praktyce szkolnej – przyjdź na spotkanie!
Fot. materiały prasowe

Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak kwestię wielokulturowości reguluje polskie prawo oświatowe, o doświadczeniach w pracy z dzieckiem przybywającym z zagranicy, o tym, jak w naszym mieście wspomaga się nauczycieli uczących dzieci cudzoziemskich, a także o roli doradcy metodycznego ds. wielokulturowości. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w godz. 10.00–12.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, plac Na Groblach 9.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc poradnia prosi o potwierdzenie udziału poprzez rejestrację telefoniczną pod numerem telefonu: 12 422 43 83 lub przesłanie swojego zgłoszenia drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rejestracja trwa do 11 kwietnia. Więcej informacji na temat spotkania na stronie poradni www.poradnia-psychologiczna.com.

PROGRAM SPOTKANIA:

  • 9.30–10.00 Rejestracja uczestników
  • 10.00–10.15 Otwarcie spotkania przez panią Dyrektor SPPPDDZNE mgr Małgorzatę Niewodowską
  • 10.15–10.35 „Wielokulturowość w świetle polskiego prawa oświatowego” mgr M. Niewodowska
  • 10.35–10.55 „Doświadczenia związane z pracą z dziećmi przybywającymi z zagranicy w kontekście pracy poradni psychologiczno-pedagogicznej” mgr M. Mosur
  • 10.55–11.25 „W sieci współpracy – o wspomaganiu pracy nauczycieli uczących dzieci z doświadczeniami migracyjnymi” mgr D. Bucko
  • 11.25–11.55 „Rola doradcy metodycznego do spraw wielokulturowości w kontekście zadań SPPPDDZE” mgr U. Majer-Legawiec
  • 11.55–12.00  Zakończenie spotkania przez mgr Małgorzatę Niewodowską

Program spotkania

W krakowskich szkołach samorządowych i niesamorządowych uczy się w tym roku szkolnym dokładnie 2343 cudzoziemców.