Od soboty, 9 grudnia, ul. Basztowa zostanie udostępniona dla ruchu tramwajów dziennych na odcinku: Stary Kleparz – ul. Basztowa – Dworzec Główny. W dalszym ciągu wyłączony będzie ruch autobusów dziennych oraz ruch tramwajów i autobusów nocnych. Pełne przywrócenie ruchu pojazdów komunikacji miejskiej w tym rejonie planowane jest w późniejszym terminie.
Od soboty komunikacja miejska będzie funkcjonować w następujący sposób:
linie tramwajowe dzienne:
- linie 2, 4, 7, 14, 18, 24 – zostaną przywrócone stałe trasy i częstotliwości kursowania;
- linia 70 – zostanie zlikwidowana.
linie autobusowe dzienne:
- linie 124, 152, 154, 424, 502 – zostaną utrzymane obecne trasy objazdowe oraz częstotliwości kursowania.
linie nocne:
- linie tramwajowe 62, 64 i 69 - w dalszym ciągu są zawieszone. W zamian we wszystkie noce w tygodniu kursują linie autobusowe 662, 664 i 669;
- linie autobusowe 601, 605, 608, 610, 611, 662, 664, 669, 902 i 904 - w dalszym ciągu kursują po obecnych trasach objazdowych;
Miejsce „zlotów” umożliwiających przesiadki między poszczególnymi liniami w dalszym ciągu jest przeniesione na przystanki „Poczta Główna”, „Św. Gertrudy” oraz „Starowiślna”.
Zasady zachowania ważności biletów okresowych:
Dla porządku podajemy ujednolicone zasady zachowania ważności biletów okresowych ważne od 9 grudnia, w związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Basztowej i węzła „Dworzec Główny”. Co ważne, przestaną obowiązywać zasady zachowania ważności dla linii, które wracają na swoje stałe trasy.
Bilety okresowe wykupione na linie 124 i 424 zachowują ważność:
- na trasie linii 2 na odcinku Cmentarz Rakowicki – Jubilat;
- na trasie linii 4 i 14 na odcinku Rondo Mogilskie – Plac Inwalidów;
- na trasie linii 18 na odcinku Nowy Kleparz – Centrum Kongresowe ICE;
- na trasie linii 20 na odcinku Rondo Mogilskie – Muzeum Narodowe;
- na trasie linii 52 na odcinku Rondo Mogilskie – Centrum Kongresowe ICE.
Bilety okresowe wykupione na linie 152 i 502 zachowują ważność:
- na trasie linii 3 na odcinku Politechnika – Poczta Główna;
- na trasie linii 4 i 14 na odcinku Rondo Mogilskie – Plac Inwalidów;
- na trasie linii 18 na odcinku Nowy Kleparz – Plac Wszystkich Świętych;
- na trasie linii 20 na odcinku Rondo Mogilskie – Muzeum Narodowe.