Nagroda Supermarka Radia Kraków za 2017 rok trafiła do Muzeum Historii Fotografii. Instytucje wyróżniono za przełomowe zmiany – remonty, nowe siedziby i świetne wystawy, z których "Fotoreporterzy" otrzymali także Markę Radia Kraków za lipiec.

Supermarka Radia Kraków dla Muzeum Historii Fotografii
Fot. materiały MHF

Jak czytamy w statucie instytucji misją Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie, jest dbanie o powierzone dziedzictwo kulturowe, uzmysławianie roli przeszłości i pamięci we współczesnym społeczeństwie, ale także bycie instytucją nowoczesną rozumianą jako miejsce żywych spotkań i wymiany poglądów dotyczących współczesnych problemów wizualności oraz kanonów kulturowych.

Przypominamy pozostałe nominacje: Marka Radia Kraków w styczniu powędrowała do Festiwalu Opera Rara, Capelli Cracoviensis i Krakowskiego Biura Festiwalowego, w lutym nagrodzono spektakl krakowskiej szkoły teatralnej pt. "Do DNA", w marcu spektakl dla dzieci „Kopciuszek” ze Starego Teatru, w kwietniu nagroda trafiła do galerii Międzynarodowego Centrum Kultury, w maju laureatem zostało "Wesele" w reżyserii Jana Klaty. Za czerwiec nagrodę otrzymała wystawa #dziedzictwo w Muzeum Narodowym, w lipcu wystawa "Fotoreporterzy" w Muzeum Historii Fotografii,  za wrzesień dla spektaklu "Landszaft. Lekcja anatomii" w reżyserii Katarzyny Kalwat. Markę Radia Kraków za październik otrzymało Muzeum Mocak, w listopadzie jury przyznało ex aequo aż dwa wyróżnienia: dla wielkiej wystawy prac Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym i dla projektu "Odwilż 56 - Cracovia 65", przygotowanego w dawnym hotelu przez Instytut Architektury. W grudniu nagrodę otrzymała wystawa „Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm", przygotowana w galerii Międzynarodowego Centrum Kultury.