Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Edukacyjny projekt Gminy Miejskiej Kraków „Eko-Logiczni” otrzymał od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dotację w wysokości 50 tys. zł – pieniądze zostaną przeznaczone na organizację zajęć laboratoryjnych i warsztatów dla uczniów krakowskich szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

Krakowskie szkoły z dotacją na zajęcia edukacyjne
Fot. pixabay.com

W zajęciach wezmą udział uczniowie i uczennice 25 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Odbędą się one w Zespole Szkół Chemicznych i na terenie Ekologicznej Spalarni Odpadów w Krakowie. Zorganizowane zostaną też zajęcia z edukacji ekologicznej przez zabawę dla dzieci z 10 przedszkoli. Termin realizacji zadania: 2 maja – 26 października 2018 r. Koszt kwalifikowany tego przedsięwzięcia to 87 557,50 zł.

Projekt „Eko-Logiczni” został doceniony w konkursie z zakresu edukacji ekologicznej, zorganizowanym przez WFOŚiGW w Krakowie.

W konkursie WFOŚiGW wzięła udział także Szkoła Podstawowa nr 129 z projektem „Ekologiczna ścieżka edukacyjna z ogrodem dla motyli na wzgórzach”. Koszt kwalifikowany tego przedsięwzięcia to 21 079,00 zł, a przyznana dotacja wynosi 16 863,20 zł.


1000 Znaków do wykorzystania